Gminne zawody sportowo - pożarnicze - 19 lipca 2009

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Pokój

W roku bieżącym aura stanęła na przeszkodzie zachowania wieloletniej tradycji w organizacji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Pokój. W związku z czerwcowymi ulewnymi deszczami nie mogły się one odbyć, jak zazwyczaj w pierwszą niedzielę lipca.

Dwa tygodnie po planowym terminie, 19 lipca 2009 r. przed remizą OSP w Pokoju zebrały się wszystkie jednostki OSP i pod dowództwem Komendanta Gminnego OSP dh Leszka Marczaka przemaszerowały na boisko LKS w Pokoju.

Przeniesienie terminu zawodów spowodowało, że wystartowało o 6 drużyn mniej niż wstępnie zakładano, gdyż część członków jednostek wyjechała już w tym czasie na zaplanowane wakacje.

W zawodach wystartowało łącznie 15 sekcji (6 – OSP, 9 - MDP). W zaciętej sportowej rywalizacji, w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

W kategorii seniorów: OSP Pokój przed OSP Domaradz oraz OSP Fałkowice

W kategorii MDP – chłopcy 15-18 lat: OSP Fałkowice przed OSP Zawiść

W kategorii MDP - chłopcy 12-15 lat OSP Domaradz przed OSP Lubnów.

W kategorii MDP - dziewczęta 15-18 lat OSP Fałkowice przed OSP Pokój.

W kategorii MDP - dziewczęta 12-15 lat OSP Fałkowice przed OSP Pokój.

Pomimo kapryśnej pogody, która wymusiła na organizatorach kilkunastominutową przerwę w zawodach i pogorszyła warunki na boisku, większość drużyn osiągnęła zdecydowanie lepsze wyniki punktowe niż w roku ubiegłym.

Przelotne deszcze nie zniechęciły także licznie zebranej publiczności, która do końca wspaniale dopingowała swoje drużyny.

Na zawody przybyli także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie - Brygadier Krzysztof Gacek oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Straży Pożarnych w Namysłowie - dh Henryk Seruga.

Podsumowanie zawodów odbywało się już przy pięknej słonecznej pogodzie. Puchary zwycięskim drużynom wręczyła Joanna Ptaszek Zastępca Wójta Gminy Pokój. Pogratulowała zawodnikom doskonałych wyników, podziękowała za wspaniałe przygotowanie, a zaproszonym gościom i publiczności za przybycie.

Następnie, w imieniu Barbary Zając Wójta Gminy Pokój i wszystkich mieszkańców złożyła strażakom gorące podziękowania za ofiarność i zaangażowanie w czasie alarmu powodziowego ogłoszonego w naszej gminie w okresie od 23 czerwca do 3 lipca 2009 r.

Stwierdziła, iż strażacy swoimi działaniami ponownie dowiedli, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na ich bezinteresowną pomoc.

Imprezę zakończył poczęstunek, przygotowany dla zaproszonych gości w remizie OSP w Pokoju.

Sekretarz Oddziału Gminnego ZOSP RP
Agata Kruszelnicka