Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

DOBRY START 300+ - ekspert ZUS wyjaśni, jak złożyć wniosek, GOPS w Pokoju, 20 września br.

DOBRY START 300+

Aby pomóc osobom, które do tej pory nie posiadają profilu PUE i nie wiedzą jak złożyć wniosek o 300+ organizowane jest spotkanie z ekspertem ZUS. Podczas spotkania pracownik ZUS pomoże założyć profil PUE i pokaże w jaki sposób należy złożyć wniosek.

20 września 2021 r. (poniedziałek)

w godz. od 10 do 12

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pokoju
ul. Sienkiewicza 5,

będzie  można skorzystać z pomocy pracownika ZUS .

Wystarczy przyjść. Zapraszamy

Plakat programu DOBRY START 300+ dla ucznia


Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi rządowy program "Dobry Start" realizowany jest od 1 lipca 2021 r. przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej zadanie to realizowały Ośrodki Pomocy Społecznej. Główną zmianą w programie jest to, że beneficjenci 300+ mogą składać wniosek o świadczenie wyłącznie w formie elektronicznej (za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną).

Aby pomóc osobom, które do tej pory nie posiadają profilu PUE i nie wiedzą jak złożyć wniosek o 300+ organizowane jest spotkanie z ekspertem ZUS. Podczas spotkania pracownik ZUS pomoże założyć profil PUE i pokaże w jaki sposób należy złożyć wniosek. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

Profil PUE ZUS można założyć również samodzielnie. Jak to zrobić: dzwoniąc na nr 22 560 16 00 lub wchodząc na stronę www.zus.pl.

Kogo dotyczy wsparcie i jakie wsparcie można otrzymać

Raz w roku można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka, bez względu na dochód rodziny, jeśli osoba wnioskująca jest rodzicem lub opiekunem ucznia:

Pieniądze przekazywane są na rachunek bankowy, który wskazany został we wniosku. Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania. Nie podlega też egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków.

Kto może złożyć wniosek o świadczenie w ramach programu Dobry Start

Świadczenie Dobry Start przysługuje również na dzieci w pieczy zastępczej oraz osobom usamodzielnianym opuszczającym pieczę zastępczą. W tych przypadkach wniosek o świadczenie Dobry Start może złożyć:

Co zrobić, aby otrzymać wsparcie:

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć elektronicznie wniosek. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

We wniosku – oprócz innych danych – należy podać:

Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

Wersja XML