Porozumienie w sprawie „Czystego Powietrza”, 12.07.2019 r.

Program „Czyste Powietrze” został uruchomiony w ubiegłym roku i zakłada wymianę starych i niespełniających wymogów kotłów na źródła ciepła przyjazne środowisku. W ramach programu można ponadto uzyskać wsparcie na docieplenie budynków, a także instalację odnawialnych źródeł energii. Aby upowszechnić program, zwiększyć do niego dostępność i usprawnić jego realizację na terenie Województwa Opolskiego, Prezes WFOŚiGW w Opolu Maciej Stefański 12 lipca br. podpisał w tej sprawie porozumienie z samorządowcami.

Pierwszymi samorządowcami, którzy podpisali porozumienie byli: Kordian Kolbiarz – Burmistrz Nysy, Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, Edward Szupryczyński – Burmistrz Głuchołaz, Tomasz Krupa – Burmistrz Baborowa, Barbara Zając – Wójt Gminy Pokój, Maria Bochańska – Zastępca Wójta Gminy Turawa, Jarosław Szóstka – Zastępca Burmistrza Prudnika, Michał Golenia – Wójt Gminy Murów.

Porozumienie zakłada przede wszystkim, że do zadań gmin będzie należało zidentyfikowanie budynków, których właściciele mogliby być potencjalnymi wnioskodawcami i przedstawienie im korzyści płynących z wzięcia udziału w programie, tak aby móc dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących wsparcia i zapewnić im pomoc przy składaniu wniosku.

źródło: www.wfosigw.opole.pl