Prezydent Nadrenii – Palatynatu w Pokoju

13 sierpnia 2015r. w Pokoju na zaproszenie Wojewody Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego i Wójt Gminy Pokój – Barbary Zając w Pokoju gościła delegacja z Nadrenii – Palatynatu z Prezydentem Parlamentu Krajowego Joachimem Mertesem na czele.

Pan Wojewoda, Pani Wójt, pastor Eneasz Kowalski oraz członkowie Stowarzyszenia „Pokój” zaprezentowali delegacji wystawę „Przywróćmy raj Württembergów”. Zapoznano  gości z dziejami rodu Württembergów i historią Pokoju. Członkowie delegacji zwiedzili kościół ewangelicki i cmentarz oraz najciekawsze miejsca w zabytkowym parku. Prezydent Mertes był pod wrażeniem zwiedzanych miejsc i oświadczył, że będzie wspierał ideę by do działań gminy na rzecz rewitalizacji Pokoju włączyć sąsiedni land Badenia-Wirtembergia oraz miasto Karlsruhe, gdzie do dzisiaj mieszkają liczni członkowie rodu Württembergów.

Elżbieta Gosławska